Українці в Польщі

Тема у розділі 'Українці у світі', створена користувачем nirvanka, 9 січ 2012.

 1. wejhera

  wejhera New Member

  привіт я тит новенка , можливо мені хтось підкаже чу бивають якісь зібрання украінців в Ґданську або в тому районі , і чу взаґалі щось цікаве відбиваетьса ?
   
 2. Dolonjka

  Dolonjka New Member

  nirvanka, Доброго вечора!
  Ми з чоловіком збираємось до Лодзя 16 вересня. Не можемо визначитись як краще їхати. Може ви нам щось підкажете, я буду дуже вдячна!!!!!!!!!!
  Спершу думали через Краків поїздом, але нема квитків. Тепер є варіант до Перемишля, а тоді на автобус до Лодзя, який як показує цей сатй відправляєтьсчя так http://www.e-podroznik.pl/public/se...1e227cc764f91d4940bd43db37217900&endCity=Łódź
  Нам дуже підходить автобус в 11-05.
  Але тут написано, що він прибуває в Лодзь на станцію ŁÓDŹ KALISKA D.A./D.K.... Прохання.... чи не могли в би підказати нам як краще добратись звідти на вулицю ul. Piotrkowska 21 HOME & TRAVEL. Піжкажіть, будь ласка, може їде звідти якийсь автобус, або може нам потрібно вийти трохи швидше ніж на кінцевій вокзалу???
  Дуже потрібна ваша допомога!!!!!!!!! Якщо можна напишіть на електронку lad_ira@i.ua, якщо нема можливості то сюди. Наперед дуже вдячна!
   
 3. CaddyV

  CaddyV Member

  Доброго дня. Можливо хтось в курсі що до проживання в Кракові.
  Шукаю житло в Кракові для проживання щотижня (п"ятниця-субота -неділя). Потрібно практично тільки на дві ночі, оскільки з 8 до 20год я буду на заняттях.
   
 4. smartlamer

  smartlamer Well-Known Member

  Маю декілька питань стосовно свого переїзду до польщі
  1. Роботодавець каже що можна півроку працювати без візи, а як же тоді приїхати? Туристом чи яку візу брати
  2. Як правильно польскою передати українську 'х' в приизвищі в середені слова? 'ch' чи 'h'. Питаю бо хочу щоб в документах моє призвище було так як воно і українською звучить.
  3. Порадьте чи варто з собою брати побутові речі(кухоні прилади, пилосос тощо
  Якщо так то скільки коштуватиме переправити скажімо до Гданьска
  4. Порадьте онлайн курси польскої. Знайшов babbel. Але там з англійської навчання. І дуже нелогічно вчити польську з англійської я вчущо yes=tak, а з української це слово і багато інших взагалі не треба вчити
   
 5. Julia Khalaim

  Julia Khalaim New Member

  Доброї ночі.
  Цікавить таке питання:чи можливо перевестись з українського ВУЗу до польського на бюджет, якщо в Україні я навчаюсь на бюджетній основі та маю Карту Поляка?
  Можливо хтось з подібним зустрічався, просто не хочеться втрачати час.
   
 6. Grzesiek

  Grzesiek New Member

  Polskoju mowoju "x" ce "ch". Ce można pobaczyty na pryklad pobaczyty w starych knyżkach ukrainśkoju.
  http://polona.pl/item/245491/8/
   
 7. Grzesiek

  Grzesiek New Member

  Wojewódzki ce chujlo-komunist, kotoroho żodni patrioty w Polszczy ne poważajuć. Możlywo szczo ce bula odna z prowokaciji, kotore wlada robyć, szczob Poliakiw ta Ukrajinciw bilsz porizniaty.
   
 8. Biloczka

  Biloczka New Member

  Доброго дня! Я тут вперше і хотіла би познайомитись з украінцями в Польщі,тому що збираємось з чоловіко м переіжджати. Зараз якраз нострифікую диплом стоматолога в Лодзі і хотіла би попитати можо теж тут є хтось з таких? Поділіться досвідом?)
   
 9. manur

  manur Well-Known Member

  Як тіко підшукаєте мені роботу в Лодзі - так зразу і познайомимося)))))

  Жартую) Але, новий паспорт вже робиться, то ж скоро щось буду в Польщі шукати.
   
 10. Iryna Myzyna

  Iryna Myzyna New Member

  Доброго дня.Почитала форум, дуже цікаво. Особливо для мене, я в Польщі (місті Познань) живу 4 місяці. Працюю тут як правник закордонний (бо в Україні є адвокатом). З якимись явищами уже зіткнулась особисто, наприклад, те що багато наших співгромадян взагалі не знають своїх прав в Польщі, коли їх ошукує роботодавець або наприклад, не знають, що в Польщі набагато вищі страхові виплати ніж в Україні. Знаю з власного досвіду, бо проводила справи проти страхових в Україні й в Польщі, наприклад, у мене в Україні був клієнт, якого збили на пішохідному переході й в нього була зламана нога та якому суд присудив моральну шкоду в розмірі 3000 грн!!! А в Польщі вела справу в інтересах дівчини з України, яку збили на пішохідному переході й вона отримала травму у вигляді перелому руки, так їй виплатили моральну шкоду в розмірі еквівалентному 240 тисяч гривень, й це по при те, що додатково виплати всі понесені витрати на лікування. Для мене це був просто шок. Саме для цього я веду блоги для наших співгромадян, бо так прикро коли ти розумієш, що нашу необізнаність використовують. А з якимись явищами про, які ви пишете тут на форумі, ще не стикалась взагалі. Наприклад, з українським телебаченням або радіомовленням, але думаю вони були б тут корисні. А ще вважаю, що попри таку кількість Українців в Польщі тут заслабка діаспора.
   
 11. Latviagr

  Latviagr New Member

  Конечно,много сейчас украинцев едят в Польшу на заработки ,на учебу.Это более развитая страна сейчас,чем Украина.
   
 12. LudaBak

  LudaBak Well-Known Member

  Там нема українських каналів
   
 13. LudaBak

  LudaBak Well-Known Member

  Дуже цікава інформація. Я як була в Польщі, то працювала на заводі. Страхового випадку не було, але був з одним з поляків. Так йому вилатили екв. 120 тис. грн.!
   
 14. iso

  iso Well-Known Member

   
а де твій аватар? :)