Українська Помісна Православна Церква УППЦ

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Коммунарец, 18 лип 2018.

 1. Good man

  Good man Обычный человек

  Правда в ваших словах, разумных людей около 20%. Для всех остальных нужны священнослужители и сотрудники МВД.
   
 2. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Община Успенского мужского монастыря на Волыни, где служил нынешний наместник Лавры Павел, поддержала переход в ПЦУ
  На собрании религиозной общины Низкиничевского Успенского мужского монастыря в Волынской области было принято решение о переходе этой обители из УПЦ МП в ПЦУ.
  [​IMG]

  Как сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на сайтИванического района Волынской области, собрание прошло в помещении местной школы.

  Вместе с тем, часть священников монастыря собрала сторонников Московского патриархата, которые провели альтернативное ...
  Успенский монастырь в селе Низкиничи построен в 1643 году украинским магнатом Адамом Киселем, который похоронен в его соборном храме. С 26 марта 2000 года наместником монастыря является архимандрит Викентий (Мазур) - родственник покойного патриаршего архидиакона РПЦ МП.

  Одним из его предшественников на этой должности, по информации издания, был нынешний наместник Киево-Печерской лавры УПЦ МП митрополит Павел (Лебедь), "отличившийся тем, что разрушил уникальный барочный иконостас XVIII века, который находился в храме, а также фамильные гербы рода Киселей.
   
 3. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  "У вас депортація!" Терористи "ДНР" помстилися священику ПЦУ
  27 лютого 2019,

  Священика Православної церкви України "депортували" з тимчасово окупованої території Донбасу.
  Терористи "ДНР" не пропустили священнослужителя на територію "республіки", передає УНН.
  "У цьому році "депортували" нашого священика з Донецька, о. Олександра. У його матінки операція — і потрібні були ліки, а там таких не було, і він поїхав на не окуповану територію України. Повертається, а йому на блокпосту "ДНР" кажуть, вам в'їзд заборонено, у вас офіційна "депортація", — повідомив архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій.

  Із якими загрозами стикається ПЦУ на окупованому Донбасі та у Криму
  27.02.2019, 05:33 • 3794 • 0


  [​IMG]

  Протягом останніх п’яти років ситуація із дотриманням права на свободу совісті і віросповідання на окупованих територіях Донбасу постійно погіршується. Мовиться про систематичні гоніння вірян української церкви, арешти, захоплення храмів тощо.

  Проте, якщо раніше мовилося лише про обмеження деяких прав парафіян і представників ПЦУ, то з березня виникає нова, серйозніша загроза. Діяльність Помісної української церкви проросійські окупанти на Донбасі можуть повністю заборонити, заявив глава Православної церкви України митрополит Епіфаній.

  Виникає загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів нашої церкви, повної конфіскації майна громад та депортації священиків із підконтрольної так званій "ДНР" території. Підставою для цього є незаконна вимога до громад "зареєструватися за законами республіки",
  – зазначив настоятель ПЦУ.

  Він наголосив: таку вимогу виконати просто неможливо, адже структура, яка видала такий "закон", Україна не визнає.

  Через цю ситуацію під загрозу потрапляють 36 храмів, а також єпархіальний Будинок милосердя, які перейшли до ПЦУ і є розташованими в окупованих районах Донецької області.

  Через такі загрози Епіфаній звернувся до ООН, ОБСЄ, ЄС і країн-гарантів Мінського процесу із закликом вплинути на окупантів.

  "Просимо також всіх молитися про громади і духівництво нашої Церкви на окупованих територіях Донбасу та за всіх, хто страждає від поневолення", – додав митрополит Епіфаній.

  Зазначимо, що зі схожою вимогою до парафіян ПЦУ у Криму звернулася російська влада на півострові. Так, окупанти вимагають від громади ПЦУ у Криму зареєструватися на території РФ відповідно до їх законодавства або ж, іншими словами, фактично визнати Крим російським.
   
 4. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Если ПЦУ не будет в Крыму, то РПЦ не должно быть в Украине
  09.02.2019
  [​IMG]
  Держава Росія наказало архієпископу ПЦУ в Криму Клименту звільнити храм в Сімферополі. Це єдиний храм ПЦУ в Криму, таким чином парафій ПЦУ на окупованій території України залишиться нуль.
  Це акт прямої агресії, як з Кримом, Донбасом і Азовом. І тут не треба протестувати, це безглуздо, не треба висловлювати стурбованість. Відповідь держави Україна має бути спокійним, дзеркальним, законним і на державному рівні. Припис митрополиту Онуфрію, предстоятелю РПЦ в Україні, в якості відповіді в той же термін звільнити все займані цією церквою храми не окупованій території України, щоб представництво РПЦ в актуальною юрисдикції української держави також стало дорівнює нулю.

  То есть. Права иностранной церкви на использование помещений храмов в Украине юридически прекращаются, так как это иностранное государство лишает данных прав ПЦУ. Приходит полиция, опечатывает двери – и пусть служат, где хотят, это не наше дело. Все по закону. Жду такого демарша от Верховной Рады. Если нам ставят ультиматум, мы должны на него ответить. Возможности для этого есть.
  Права ПЦУ на существование нужно уметь не только декларировать, но и, если надо, отстаивать. Терять нам в данном случае нечего, право на нашей стороне, мера ответная, не мы это начинали, но унижать себя не дадим.

  Айдер МУЖДАБАЕВ
   
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 5. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  "Ми непохитні!" Епіфаній назвав умову для причастя лесбійок і геїв
  01 березня 2019, 10:29
  Представників ЛГБТ-спільноти допустять до причастя, якщо вони покаються у гріхах і виправлять помилки.
  "Церква чітко розрізняє, де є гріх. Ми не можемо гріх назвати добром. Є людина, до якої ми ставимося з любов'ю. Але гріх, який ми повинні припиняти і говорити про нього відкрито. Є спосіб життя, який несумісний з християнськими поглядами", — зазначив він.

  Тому, за словами митрополита, є позиція православної церкви, є звернення Всеукраїнської ради церков, і в цьому питанні ми непохитні.
   
  • Подобається Подобається x 1
 6. Мих

  Мих Дуже важлива персона


  Так є й в католицькій церкві. І це нормально.
   
 7. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Так, тепер і у нас вони появилися. А є статистика кількості розкаявшихся содоаморетян? Бо щось їх менше не стає.... Розмножуються, не плодоносячи))
   
 8. Good man

  Good man Обычный человек

  Когда мы вас увидим в разделе "Политика"? Когда ожидать плодоносных дискуссионных постов, которые множатся ответами оппонентов?
   
 9. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  С десяток лет тому я размышлял над єтим вопрос - участия в выборах президента. Руки не хочется марать... Я подожду немного еще, когда наступит время мочь и хотеть. А пока что политика меня не заводит, разве что для отслеживания ситуации в мире.
  Я другим озабочен
  Есть срок. Есть задача. Остальное - не важно.
   
  Останнє редагування: 3 бер 2019
 10. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Ліквідована УГКЦ парафія у центрі Львова перейшла до ПЦУ
  Церква Стрітення Господнього уже три місяці без настоятеля
  3 березня
  [​IMG]
  У неділю, 3 березня, ліквідована УГКЦ парафія храму Стрітення Господнього, що на вул. Винниченка, 30а у Львові, прийняла рішення про перехід до ПЦУ.
  Храм Стрітення Господнього унікальний тим, що останні 17 років там проводили служби і греко-католики, і римо-католики, зокрема представники ордену Домініканців. Однак торік довкола храму виник конфлікт між прихожанами УГКЦ та РКЦ.

  Між парафіянами постійно відбувалися сварки, і восени 2018 року митрополит Львівської архиєпархії УГКЦ Ігор Возьняк відкликав з храму свого священика. Після цього греко-католики забрали ключі від храму і перестали пускати туди римо-католиків. Зараз греко-католики самостійно, без священика, проводять служби у храмі, а римо-католики моляться у приміщення Курії РКЦ, що розташована поруч.
  Наприкінці лютого 2019 року УГКЦ ліквідувала парафію храму Стрітення Господнього, заявивши, що «богослужіння там провадять некатолицькі священники».
   
 11. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Митрополит Епіфаній: Я вірю в те, що служитиму у Лаврі
  РОМАН РОМАНЮК
  ПОНЕДІЛОК, 4 БЕРЕЗНЯ 2019, 06:00
  [​IMG]
  "Ну, що, починаємо?" – з посмішкою запитує у нас предстоятель новоствореної Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

  Він приймає нас у невеликому і доволі скромному кабінеті ректора Духовної академії на території Михайлівського монастиря.

  Митрополит виходить в іншу кімнату, щоб одягнути монашу шапочку скуфію. Поки ми виставляємо камеру, блаженнійший Епіфаній демонструє обізнаність із роботою і кріпленням "петличок" для записування звуку.


  "У мене тут журналісти кожного дня. Кабінет фактично перетворився на знімальну студію", – жартома пояснює митрополит, звідки у нього знання із царини телевізійного обладнання.

   
  • Інформативно Інформативно x 1
 12. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Епіфаній прокоментував можливість переговорів з Кирилом і Онуфрієм
  ПОНЕДІЛОК, 4 БЕРЕЗНЯ 2019
  [​IMG]
  Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що не шукав можливості для прямого діалогу с митрополитом Московського патріархату Онуфрієм чи з патріархом Російської православної церкви Кирилом, бо вважає подібні переговори нереальними.
  Так, на питання, чи шукав він можливість поговорити з Онуфрієм, Епіфаній відповів, що зараз - ні.

  "Я вважаю, що вести з ним переговори – нереально. Це людина, яка на 100% віддана інтересам російської церкви і російської держави. Тому вести з ним переговори про об'єднання дуже складно", - сказав предстоятель ПЦУ.

  за його словами, усе почнеться "з низів", оскільки народ має сказати, в якій церкві він хоче бути і поступово це змусить приймати рішення і духовенство.
  ....
  Разом з тим на питання, чи пробували представники ПЦУ вести діалог з патріархом Кирилом, митрополит відповів, що з цим ще складніше.

  "Яким чином вести діалог, якщо ми перебуваємо у стані війни, якщо вони не розмовляють тепер навіть із Вселенським патріархом? А нас вони ж просто не визнають поки", - сказав Епіфаній.

  Він додав, що не бажав би наразі спілкуватися з Кирилом, бо це людина, яка благословляє те, що відбувається на Сході України, де гинуть українські воїни.
   
  • Інформативно Інформативно x 2
 13. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  ПЦУ звернулась до українців і розповіла, як вибирати президента
  ВІВТОРОК, 5 БЕРЕЗНЯ 2019, 17:44
  Синод новоствореної Православної церкви України закликав, голосуючи на виборах, зважати, що українці обирають верховного головнокомандувача.

  Про це йдеться у зверненні священного Синоду з приводу виборів президента.

  В ПЦУ закликали ознайомитися із програмами кандидатів, щоби "у день голосування, 31 березня, помолившись, прийти на виборчі дільниці та зробити відповідальний, усвідомлений вибір".

  "Україна вже понад п’ять років вимушена оборонятися від широкомасштабної агресії Російської Федерації проти нашої держави. Тож в умовах нав’язаної агресором нашому народу війни під час голосування слід особливо враховувати, що Президент є Верховним Головнокомандувачем. Тому від нашого вибору залежить також наближення перемоги над агресором та досягнення не капітуляції перед ворогом, до якої, говорячи про мир, фактично закликають частина політиків, а справжнього справедливого миру", - йдеться у зверненні.

  Синод також просить не продавати свій голос "ані за гроші чи інші матеріальні цінності, ані за солодкі обіцянки".

  "Наше спільне завдання – зберегти державність, незалежність і єдність України. Тож оцінюйте кандидатів не за обіцянками, а за плодами їхніх справ, здатністю впоратися із поставленими перед Главою держави завданнями", - йдеться у заяві.

  Синод відбувався 4 березня.
   
  • Подобається Подобається x 1
 14. Мих

  Мих Дуже важлива персона


  Просто супер.
  Зверніть увагу, не просто миру, а перемоги і миру. Це є важливо. Бо мир можна досягти шляхом здачі інтересів України.
  Епіфаній - молодець.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 15. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Шкода, що він не кандидат в президенти.
  Ні родини, ні бізнесу, та й від Бога недалеко.... Ідеальний президент)
   
 16. Good man

  Good man Обычный человек

  Может ему с Порошенко местами поменяться? :)))
   
 17. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Сутички між вірянами УПЦ МП та «Правим сектором» на Тернопільщині: поліція не вносила дані до ЄРДР
   
 18. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  «Викидали з храму за ворота», – мати загиблого атовця з Волині на боці УПЦ МП. ВІДЕО
  Сьогодні, 18:06

  [​IMG]
  У сутичці, яка виникла між прихильниками УПЦ МП та ПЦУ в Баранівці на Житомирщині, взяла участь жителька Любешова – мати загиблого на Донбасі в АТО Івана Пасевича.
  Коли натовп активістів ПЦУ напав на схиархімандрита Амфілохія, а деякі з прихильників нової церковної структури стали виривати у священнослужителя з рук посох і кусати його за пальці, черниця спробувала захистити свого духівника.
  У відповідь депутат Ковальський, один з ініціаторів штурму храму, ударив матір загиблого героя АТО в плече і груди, потім – по обличчю. Після цього Ковальський повалив монахиню Димитрію на землю і бив її ногами», – пишуть на сайті патріархату.

  Також на сайті зауважують, що монахиня Димитрія зі Свято-Покровського монастиря села Вільха подала в Новоград-Волинське відділення ГУНП в Житомирській області заяву про нанесення їй тілесних ушкоджень під час рейдерської атаки на храм Різдва Пресвятої Богородиці в Баранівці.

  «Мій син загинув в АТО. Мене називали ФСБ-шницею <…> Я народилася в Україні, про це свідчить мій паспорт. Мій син загинув, такі свідчення не дають в ФСБ», – розповіла черниця.
   
 19. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Розклад релігійних сил на Вінниччині після створення ПЦУ (Графіка)
  20 березня 2019 - 09:25
  оголошено про створення Православної церкви України. У медіапросторі постійно з’являється інформація про переходи парафій з підпорядкування Московського патріархату до нової церкви. Як триває цей процес у Вінницькій області та скільки храмів загалом у регіоні. Про все детально у цифрах та графіках

  На сьогодні розклад "релігійних сил" у Вінницькій області виглядає наступним чином:

  [​IMG][​IMG]
   
 20. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Епископ ПЦУ Фотий: Если человек крестился в церкви другого подчинения и умер – отпоем его. Даже католика


  Філарет розповів, що буде у разі бажання Онуфрія приєднатись до ПЦУ
   
  Останнє редагування: 25 бер 2019
а де твій аватар? :)