
Люди здебільшого входять в один із двох таборів – ті, хто любить чистоту на столі, і ті, кому не до цього.
Ми просто бардачники чи генії? / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Думка про те, що бардак на столі є ознакою геніальності, поширилася дуже давно. При цьому навіть дослідження показують, що безлад на робочому столі може бути корисним. Однак і порядок теж має свої переваги, пише IFL Science.
Розслаблений підхід до чистоти може сприяти підвищенню креативності та нестандартному мисленню. Принаймні, такого висновку дійшли автори дослідження, опублікованого в журналі Psychological Science у 2013 році.
“Раніше було встановлено, що чисте оточення спонукає людей до добрих вчинків: вони рідше скоюють злочини, не смітять і проявляють більше щедрості. Однак ми виявили, що перебування в хаотичній обстановці теж може давати цінні результати”, – заявила психолог Кетлін Вос з Університету Міннесоти.
Відео дня
Вос та її команда провели серію експериментів у двох різних офісних середовищах: одне було чистим і акуратним, інше – захаращеним і здавалося неорганізованим.
Учасники з першої групи частіше жертвували гроші на благодійність і обирали більш здорові перекуси. Однак ті, хто працював у безладі, пропонували цікавіші та креативніші ідеї, коли їх просили придумати нові способи використання м’ячика для пінг-понгу.
У той час як організовані робочі простори сприяють дотриманню правил і безпечній поведінці, хаос може “допомагати людям виходити за рамки традицій” і знаходити “свіжі ідеї”.
Сьогодні у світі бізнесу всі говорять про важливість інновацій та креативності, але це дослідження показує, що мінімалізм може цьому заважати. Безумовно, прибирання має свої плюси, але занадто чиста обстановка може бути занадто нудною, щоб надихати.
Протягом багатьох років дослідники пов’язували різні риси та звички з рівнем інтелекту. Наприклад, чорний гумор, роздратування від звуку людини, що жує, і любов до кішок більше, ніж до собак асоціювалися з високим IQ і креативністю. Також до цього списку можна додати любов до спорту і навіть схильність до ліні на дивані, хоч це трохи суперечливо.
Якщо ваш робочий стіл не вирізняється чистотою, можна зарахувати себе до таких легендарних особистостей, як Альберт Ейнштейн, Стів Джобс і Марк Твен.
Інші новини зі сфери психології та наукових досліджень
Раніше УНІАН повідомляв про 7 тривожних дзвіночків того, що людина вдає з себе хорошу людину. Зокрема, такі люди завжди в центрі уваги. Вони примудряються повернути розмову до себе, незалежно від теми. Психологія називає це формою нарцисизму.
Крім того, ми розповідали, чому люди обирають чорне. Дехто віддає перевагу цьому кольору через його практичність, а дехто обирає підсвідомо.