
Щоб приготувати смачний еспресо, потрібно вибрати правильні кавові зерна.
Експертка зазначила, що будь-яку каву можна зварити як еспресо / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Якщо ви купуєте каву – у зернах чи мелену – і хочете спробувати приготувати еспресо вдома, то природно купити пакет кави, на якому вказано, що це зерна для еспресо. Насправді це неправильно, тому що не існує такого поняття, як зерно для еспресо.
Чемпіонка США з кавової майстерності 2020 року, призерка чемпіонату світу бариста 2021 року, експертка з кави та співзасновниця Onyx Coffee Lab Андреа Аллен у коментарі Tasting Table дала пораду, як знайти найкращі кавові зерна для еспресо.
“Будь-яку каву можна зварити як еспресо”, – сказала нам Аллен. “Найкраще думати про еспресо як про спосіб приготування, який підсилює як позитивні, так і негативні сторони кави”.
Відео дня
Ідеальна кава в зернах для еспресо залежить від того, будете ви пити її чорною чи з молоком.
“Середньообсмажена, промита кава з Колумбії або Ефіопії – це приголомшлива кава, яку можна пити як самостійно, так і з молоком”, – пояснює Аллен.
Коли каву збирають, зерно – це фактично зернятко, оточене червоним плодом, який називається кавовою вишнею. Миття кави – це процес, під час якого плід змивається, а зерна замочуються у воді й потім висушуються, внаслідок чого кава набуває яскравішого смаку, майже фруктового. І колумбійська, і ефіопська кава – це гладка, середньозерниста кава з фруктовими або квітковими нотками, з якої вийде чудовий макіато або капучино.
Якщо ви хочете спробувати дикий еспресо, Аллен рекомендує каву альтернативного оброблення, наприклад, натуральну, анаеробну і карбонову мацеровану. За її словами, під час приготування еспресо “можна отримати дуже приємні враження”.
Натуральна кава означає, що кавові вишні були висушені на сонці та піддалися природному бродінню, що підсилює їхню солодкість і насиченість. Під час анаеробної обробки кавові вишні ферментують у герметичних резервуарах без доступу кисню або з малою його кількістю, унаслідок чого отримують насичену каву, яка за міцністю і навіть смаком нагадує добре збалансоване червоне вино.
Вуглекислотна мацерація передбачає ферментацію кавової вишні у вуглекислому газі, і вона також дає змогу отримати каву з винноподібними характеристиками. Як і вино, кава, що пройшла карбонову мацерацію, матиме різні смакові характеристики залежно від того, де і в якому кліматі її було вирощено.
Що стосується найгірших кавових зерен для приготування еспресо, то особисто Аллен уникає сильно обсмажених зерен.
“Природні олії, що виділяються такими сортами кави, можуть утворювати нагар у кавомолці, який необхідно регулярно вичищати”, – пояснює вона.
Обираючи каву для еспресо, слід пам’ятати, що кава світлого і середнього обсмаження містить більше кофеїну, ніж у зернах темного обсмаження.
Раніше УНІАН писав, що експерти назвали помилку №1, яку роблять усі під час приготування кави.