За словами генерала, демобілізація не проводиться через те, що немає потрібної кількості військовослужбовців.
Півненко каже, що Національна гвардія залежить від мобілізації так само, як інші підрозділи Сил оборони / скріншот з відео
Для стійкості ЗСУ на фронті необхідні відповідні резерви, саме тому потрібна мобілізація. Про це заявив командувач Національної гвардії України, член Ставки Верховного Головнокомандувача, бригадний генерал Олександр Півненко в інтерв’ю на ютуб-каналі Ганни Максимчук.
За його словами, ми живемо за сценарієм Ізраїлю, але там ставляться до військових з великою повагою.
“Є наративи, вони такі знаєте невеличкі, їх небагато, але є. Я вважаю, що це працює російське ІПСО. Я впевнений тому, що 90%-100% поважають військових тому, що вони розуміють: ти виконуєш задачі, працюєш на фабриці, заводі, якійсь фірмі тощо, а люди кожен день знаходяться під обстрілами. Вони кожен день нормально не сплять, вони нормально не доїдають, вони просто постійно в стресі знаходяться. Й це вже може бути від трьох до чотирьох до п’яти місяців, до шести місяців, поки не прийде його черга піти у відпустку”, – сказав Півненко.
Відео дня
Він пояснив, що демобілізація не проводиться через те, що наразі немає потрібної кількості військовослужбовців – немає другого комплекту військ. Півненко зазначив:
“Бригади просто недоукомплектовані на 100%, чи хоча б, на 85-90%. Є такі бригади, їх небагато, але вони проводять ротацію у себе в підрозділах. Але це- не панацея. Треба створити резерви для того, щоб відбивати наступи цієї літньої кампанії й тому подібне…”.
Генерал пояснив, що можна проводити певні маневри під час відповідних ситуацій, але потрібно, щоб були резерви, бо противник обізнаний та намагатиметься продавлювати ЗСУ на певних відтинках фронту.
“Треба, щоб стійкість була”, – наголосив командувач.
За його словами, Національна гвардія України залежить від мобілізації так само, як інші підрозділи Сил оборони, а приблизно 30% потреб перекриваються рахунком рекрутингу. Також генерал наголосив, що необов’язково, щоб люди, які потрапляють в піхоту, обов’язково загинули чи отримали поранення.
Водночас він визнає, що сучасна війна значно відрізняється від Другої світової війни. Зокрема, через дрони, які здатні проникнути будь-куди. Він навів приклад, як на одному з напрямків під час евакуації поранених підрозділу “Омега” за 5 хвилин прилетіли 14 дронів.
Генерал наголосив, що бійці повинні бути максимально уважними, уважно спостерігати за обстановкою тощо, й тоді шанси отримати поранення значно знижуються.
Мобілізація в Україні
Як писав УНІАН, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук сьогодні на брифінгу повідомив, що в парламенті зараз відсутні законопроєкти щодо можливості мобілізації молодих людей, яким виповнилося 18 років. За його словами, такий документ наразі “не планується ані вноситися, ані розглядатися” та додав, що українці віком 18-24 років можуть добровільно йти служити через контракт, який передбачає особливі умови.