За словами експерта, українські пілоти розкрили прихований потенціал цих винищувачів.
За словами Храпчинського, західні офіцери були здивовані тим, як українські пілоти використовують винищувачі / Колаж УНІАН, фото – скриншот, Zelenskiy Official
Винищувачі F-16 активно використовуються на лінії бойового зіткнення і в прикордонних ділянках. Вони якісно працюють як один з елементів протиповітряної оборони України. Про це розповів виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в ефірі “Українського Радіо”.
“Наші F-16 працюють у зоні ворожого ППО і вони непомітні для ворожого ППО. Тому тут я б зауважив, що насправді F-16 дуже якісно працюють як один з елементів протиповітряної оборони, якщо ми говоримо про повітряну компоненту. Я ще на початку передачі нам F-16, коли тільки з’явилася інформація, що ми отримаємо ці літаки, зауважив, що Lockheed Martin ще дізнається про нові характеристики своїх F-16, коли в цих літаках з’являться українські пілоти. І насправді ми це бачимо. Тому що те, що зараз роблять наші пілоти – це вражає деяких натовських офіцерів. Як і вражала робота наших військових на системах Patriot, на інших системах ППО, на іншому озброєнні, яке нам передавали наші партнери. Тобто те, що ми робимо – це виходить за рамки, тому що ми все ж таки боремося за свободу”, – поділився експерт.
Храпчинський зауважив, що літаки, які союзники передали Україні, дають змогу ефективно протидіяти крилатим ракетам та ударним дронам ворога. Експерт наголосив, що чим більше винищувачів буде в нашої країни, тим краще буде захищене українське небо.
Відео дня
“Повертаючись до F-16-м, треба зауважити, що насправді більш вагомим елементом протидії крилатим ракетам і ударним дронам є збільшення літаків F-16 і поява літака дальнього радіолокаційного виявлення Saab, який нам обіцяла Швеція. Я думаю, що цього року здійсниться не тільки передача Saab, а й додатково, можливо, буде передача Gripen”, – додав він.
Храпчинський пояснив, що літаки дальнього радіолокаційного виявлення є “літаючими радарами”, які на висоті бачать усе, що відбувається навколо них на 600 км. За його словами, координація дій з боку цих літаків дасть змогу в режимі відсутності виявлення на засобах радіолокації літаків F-16 відпрацьовувати по певних цілях.
“Зрозуміло, що треба збільшення деяких інструментів протидії, тобто ракет класу повітря-повітря. Зрозуміло, що в основному робота по “шахедах” буде за рахунок гармат, які є на борту літака. Але знову-таки, я думаю, що це буде ешелонована система, яка закриватиме певні регіони, а в інших регіонах і надалі працюватимуть мобільні вогневі групи або інші системи на кшталт зенітних дронів”, – заявив експерт.
Також Храпчинський висловився про важливість засобів радіолокації, які дають змогу виявляти будь-які повітряні цілі. Він наголосив, що насичена система сучасних засобів радіолокації дасть змогу Україні відрізняти, коли перебуває одна або кілька цілей у повітряному просторі.
Читайте також:
Для чого РФ побудувала лише один винищувач Су-47: ексконсультант Пентагону розкрив деталі
“Ще одна путінська диво-зброя”: аналітик пояснив, що не так з модернізованими Ту-160М
Експерт пояснив, чому артилерія вже не є “богом війни” на полі бою
“Саме тому була проблема щодо перехоплення в неділю балістичних ракет, тому що ворог, умовно кажучи, використовував “сліпі зони”. Тому треба наголошувати, що це не технічна проблема неможливості перехоплення, це технічна проблема малої наявності засобів”, – резюмував експерт.
F-16 в Україні – важливі новини
Нагадаємо, що видання РБК-Україна на початку квітня писало про те, що до розгортання в Україні готують нові винищувачі F-16. Також тривають навчання українських пілотів.
Крім того, ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман пояснив, чому Mirage і F-16 не знищують російські наземні цілі. Він зазначив, що радянські літаки були адаптовані під західні ракети під час вступу країн східної Європи до НАТО.