Золотисті каранкси навчилися полювати на здобич так, щоб вона не встигала помітити їх.
Ці риби придумали, як ефективно полювати на здобич / Колаж УНІАН, фото – wikimedia.org, Unsplash
Деякі риби не лише швидкі, а ще й дуже розумні. Група вчених, включно з дослідниками з Единбурзького університету, помітила, що риби в Середземному морі застосовують раніше небачений мисливський трюк, пише Earth.
У своєму дослідженні вчені розповіли, що маленькі риби, золотисті каранкси, ховаються за піщаними акулами, коли намагаються підкрастися до здобичі. Така поведінка не властива іншим рибам.
Зазначається, що вчені давно помітили те, що деякі риби іноді слідують за акулами, щоб отримати захист або позбутися паразитів. Проте раніше дослідники не бачили, як риби використовують акул для того, щоб краще полювати на здобич.
Відео дня
За кілька років дайвери та дистанційно керовані апарати зафіксували 34 окремі випадки, коли золотисті каранкси ховалися за акулами. Вони слідували за піщаними акулами, після чого відривалися, щоб кинутися на дрібніших риб.
Ба більше, у виданні підкреслили, що золотисті каранкси зазвичай полюють групами, але цю хитру тактику вони найчастіше застосовували поодинці. Акули відволікали увагу дрібних риб, після чого каранкси нападали на своїх жертв.
Читайте також:
Унікальне явище: у США акула дала потомство, попри відсутність самців
Океани нагріваються ще швидше останні 40 років: темпи збільшилися в 4 рази, – дослідження
Незвичайна знахідка показала, чим харчувалися риби 66 мільйонів років тому
За словами вчених, така хитра мисливська тактика виявилася дуже ефективною. Коли золотисті каранкси використовували акул як прикриття, здобич виявляла їх лише в 10% випадків.
Крім того, така тактика дає золотистим каранксам й інші переваги. Наприклад, риби здатні зберігати енергію під час плавання за акулами завдяки зниженню опору води.
Інші дослідження риб
Раніше в Китаї вчені знайшли загадкову золоту рибу. За словами дослідників, така риба не має луски.
Крім того, вчені розповіли, яка риба в океані найрозумніша. Вони зазначили, що у мант, хрящових риб із роду Mobula, найбільший мозок серед усіх риб, які плавають в океані. Їх можна зустріти ширяючими в океані, що долають величезні відстані в пошуках планктону.