
На думку заступник керівника Офісу президента, Україні варто перейняти досвід Ізраїлю.
Паліса пояснив, як зробити армію сильною / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот
Якщо громадянин України претендує на те, щоб мати від держави посаду, освіту чи отримувати виплати з держбюджету, він повинен служити в армії. Таку думку заступник керівника Офісу президента Павло Паліса висловив в інтерв’ю Bihus.Info.
Він наголосив, що “все (напад РФ, – ред.) може повторитися, якщо ми не будемо достатньо сильні”, а для того, щоб бути достатньо сильними і не мати “нюансів із залученням громадян до війська”, треба, щоб у громадян “було чітке розуміння того, що служити повинні всі”.
“Бо обов’язок захисту держави визначений у Конституції, а зараз це розуміння має прийти не суто зі слів Конституції, а з більш практичних і приземлених речей”, – зазначив Паліса.
Відео дня
На його думку, Україні варто вивчити досвід Ізраїлю, де для отримання посади, освіти чи державних виплат громадяни повинні відслужити.
Читайте також:
Загибель пілота F-16 в Україні: Зеленський присвоїв йому звання Героя України
З’явилися фото загиблого українського пілота F-16 Павла Іванова
Мінцифри готує революційну річ у складанні іспиту на посвідчення водія
“Якщо громадянин претендує на те, щоб отримувати від держави посаду, освіту, взагалі претендувати на якісь виплати з держбюджету, він повинен служити. Нехай мінімальний річний контракт. І для чоловіків, і для жінок в сучасній армії є купа різної роботи”, – наголосив посадовець.
Він уточнив, що жіноча мобілізація “зараз так гостро не стоїть”:
“Тут швидше якісь дефіцитні спеціальності, медичні напрямки і т. ін… Жіноча служба в армії – це більш добровільна справа. Але в подальшому доцільно розглянути варіант ізраїльського досвіду розгортання збройних сил з урахуванням українських особливостей”, – сказав Паліса.
Мобілізація в Україні
Як повідомляв раніше УНІАН, на думку комбрига “Холодного Яру”, наймолодшого комбрига в історії ЗСУ, підполковника Шаміля Круткова, мобілізація 18-річних неминуча.
“На превеликий жаль, я твердо переконаний, що ми будемо мобілізовувати з 18 років. На жаль, це ті реалії, з якими нам, можливо, доведеться зіткнутися. Але, швидше за все, як показує практика, ми почнемо їх мобілізовувати тоді, коли вже треба було зробити це ще на вчора”, – сказав Крутков.