
Під час дослідження кожен птах демонстрував свою унікальну структуру пісні.
У зябликів є певна послідовність у структурі їхніх пісень / фото – Unsplash
Спів птахів слідує суворим граматичним правилам, подібно до людських речень. Але що ж відбувається, коли птахи не чують свого співу? Це вирішила з’ясувати міжнародна група вчених, яка провела дослідження на бенгальських зябликах, пише Study Finds.
Учені зробили важливе відкриття про те, як птахи підтримують свої пісні. У своєму дослідженні вони дійшли висновку, що бенгальські зяблики значною мірою покладаються на власний слух, щоб підтримувати свій спів.
“Послідовності складів пташиних пісень, хоча і набагато простіші, організовані приблизно так само, як і людська мова, тому птахи являють собою хорошу модель для вивчення нейробіології мови”, – розповів провідний автор дослідження Деже Джін, доцент кафедри фізики Університету штату Пенсільванія.
Відео дня
Він поділився, що в піснях бенгальських зябликів є певні правила. Наприклад, імовірність кожного складу залежить від того, що було до нього.
Загалом дослідники проаналізували пісні шести дорослих самців бенгальських зябликів. Кожен із них здатен виконувати пісні з 7-15 окремих складів.
Завдяки спеціальній формулі вчені змогли відтворити пісенні патерни кожного птаха. Так вони визначили мінімальний набір правил, необхідний для опису їхньої музичної “граматики”, пояснили у виданні.
За словами вчених, кожен птах демонстрував свою унікальну структуру пісні, що складалася з 7-15 окремих складів. Деякі птахи демонстрували складніші патерни, ніж інші.
Під час дослідження вчені хірургічним шляхом видалили у птахів спіралеподібну частину внутрішнього вуха, яка відповідає за слух. Це призвело до сильних змін у їхньому співі.
У виданні підкреслили, що птахи, як і раніше, могли вимовляти склади, але хитромудрі правила, що визначають, як ці склади поєднуються один з одним, почали розпадатися. Це погіршення було особливо помітним у перехідних точках пісень, де птахи зазвичай робили вибір, що залежить від контексту, який склад співати наступним.
Читайте також:
Якби люди могли літати, наскільки б великими були їхні крила: відповідь вчених здивувала
Чому кажани сплять догори ногами: біологи пояснили загадкову особливість цих ссавців
Проект століття: вчені збираються відродити мамонта і тасманійського тигра, – Forbes
Вчені поділилися, що втративши можливість чути себе, птахи стали робити цей вибір більш безладно, що свідчить про те, що постійний слуховий зворотний зв’язок має вирішальне значення для підтримки складної структури пісні.
Дослідження показало, що для підтримки складних вокальних патернів птахів потрібен постійний сенсорний зворотний зв’язок.
Інші дослідження вчених
Раніше вчені дізналися, як саме вовки перетворилися на собак. Еволюційний процес проходив у два етапи, на першому з яких ініціатива була за самими вовками.
Крім того, вчені знайшли скам’янілість віком 150 мільйонів років, яка переписала еволюцію птахів. У Baminornis zhenghensis змішалися риси динозавра і сучасного виду птахів.